Aby oglądać wszystkie filmy zarejestruj się w naszym portalu seansuj.pl - kliknij tutaj

przewin w prawo
przewin w lewo
»
  Kanał / (1956) / Lektor
 • 0
14-11-2014, 06:31 Oglądano: 82 Komentarze: 0
Okładka filmu : Kanał / (1956) / Lektor Obraz tragicznego heroizmu i bezprzykładnego cierpienia grupy warszawskich powstańców, którzy po utracie pozycji przedzierają się cuchnącymi kanałami do walczącego jeszcze Śródmieścia. Powstanie Warszawskie. Tragiczne losy żołnierzy oddziału AK, którzy z pozycji na Mokotowie usiłują przedostać się kanałami do walczącego jeszcze Śródmieścia. Wszystkich czeka śmierć. Dowódca "Zadra" wraca do kanału, bo oszukany przez tchórzliwego "Kulę" zostawił za sobą swój oddział. "Mądry" załamuje się, wychodzi przez właz i zostaje roztrzelany przez Niemców. Halinka popełnia samobójstwo, "Smukły" ginie rozbrajając granaty. Ciężko ranny "Korab" i "Stokrotka" docierają resztkami sił do Wisły, ale drogę zagradza im zamykająca kanał żelazna krata.
  
  Strzała wojny / (2011) / Lektor
 • 0
14-11-2014, 06:28 Oglądano: 118 Komentarze: 0
Okładka filmu : Strzała wojny / (2011) / Lektor Podczas II najazdu Mandżurów w Korei, zostaje zaatakowana wioska z której mandżurscy żołnierze porywają Ja-In w dniu jej ślubu. Tymczasem do wioski powraca jej brat Nam-Yi, wprawny łowca i łucznik. Czy pokona on wrogów i ocali swoją siostrę oraz innych koreańskich więźniów przy pomocy jednego łuku?
  
  Kupiec wenecki / (2004) / Lektor
 • 0
14-11-2014, 06:27 Oglądano: 85 Komentarze: 0
Okładka filmu : Kupiec wenecki / (2004) / Lektor Kolejna ekranizacja szekspirowskiego "Kupca weneckiego", którego akcja rozgrywa się w Wenecji, gdzie pewien żyd pada ofiarą własnej chciwości, spisując rewers na funt ciała swojego dłużnika, kupca weneckiego, za co zostaje ukarany.
  
  Król królów / (1961) / Lektor
 • 0
14-11-2014, 06:25 Oglądano: 89 Komentarze: 0
Okładka filmu : Król królów / (1961) / Lektor Jedna z najbardziej udanych prób przeniesienia na ekran historii życia Jezusa. W tym prawie trzygodzinnym filmie autorzy dosyć szczegółowo przedstawiają wydarzenia opisane w Ewangeliach, zarówno młodość, jak i nauczanie oraz mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu. Po zmartwychwstaniu, o obecności Jezusa wśród ludzi widzowie dowiadują się głównie z opowiadań naocznych świadków, co ma potęgować charakterystyczną atmosferę tajemniczości i mistycyzmu. Znakomite zdjęcia i kreacje aktorskie, nominowana do Złotego Globu ścieżka dźwiękowa oraz głos słynnego Orsona Wellesa jako narratora to największe atuty filmu Nicholasa Raya.
  
  Wielcy wodzowie - Ryszard Lwie Serce / (2008) / Lektor
 • 0
14-11-2014, 06:22 Oglądano: 134 Komentarze: 0
Okładka filmu : Wielcy wodzowie - Ryszard Lwie Serce / (2008) / Lektor Niemal tysiąc lat temu Ryszard Lwie Serce, król angielski, przybył do Ziemi Świętej jako jeden z przywódców trzeciej wyprawy krzyżowej, potężnej wojny religijnej. Przysiągł Bogu, że nie spocznie, dopóki nie odzyska Jerozolimy z rąk Saracenów. Uderzał błyskawicznie, sam dowodząc środkiem natarcia i walcząc w pierwszej linii. Pokonał siły Saladyna w kilku ważnych bitwach, z których wielką sławą okryła go ta pod Arsuf, gdzie po raz pierwszy ktoś odniósł zwycięstwo nad, uważanym dotąd za niepokonanego, wodzem Saracenów. Po kilku miesiącach fortuna odwróciła się od króla. Jego armia nękana była chorobami i złą pogodą. Przywództwu nad krucjatą zaczęli zagrażać rywale. Ryszard zdał sobie wreszcie sprawę z tragicznego faktu, że nigdy nie odzyska Jerozolimy. Zgnębiony przygotowywał się do opuszczenia Ziemi Świętej. Wtedy król dowiedział się, że Saraceni oblegają chrześcijańskie miasto Jaffa. Natychmiast zorganizował brawurową wyprawę ratunkową. Pojawiła się nadzieja odkupienia. Przybył na miejsce z zaledwie kilku setkami rycerzy, którzy mieli się zetrzeć ze znacznie przeważającymi siłami wroga. Udało mu się zaskoczyć Saracenów i odbić Jaffę uwalniając chrześcijan. W niezwykłym finałowym starciu Ryszard zmusił nieprzyjaciół do odwrotu wpędzając ich w popłoch samym widokiem jego potężnej sylwetki. To zwycięstwo pozwoliło ostatecznie na doprowadzenie rozejmu, dzięki któremu chrześcijańskim pielgrzymom zezwalano na odwiedzanie Jerozolimy. Krucjaty trwały nadal, ale sława Ryszarda jako króla-wojownika przetrwała znacznie dłużej. Richard Coeur de Lion " czyli Ryszard Lwie serce, stał się symbolem szlachetnego bohatera. Wysoki, przystojny i niezwykle silny, imponował przyjaciołom i wrogom zarówno swoim urokiem, jak i wielkim męstwem. O rozsławieniu jego imienia nie zadecydowały jednak doskonałe umiejętności wojskowe. Choć miał zdolności taktyczne i świetnie posługiwał się bronią, sławny stał się dzięki niemal bezkresnej odwadze. Tak zaistniał jako jeden z największych wojowników w historii.
  
  Czterej muszkieterowie / (1974) / Lektor
 • 0
14-11-2014, 06:21 Oglądano: 86 Komentarze: 0
Okładka filmu : Czterej muszkieterowie / (1974) / Lektor Kolejna ekranizacja doskonałej powieści Aleksandra Dumas. Tym razem dokonał jej Brytyjczyk Richard Lester. Jego film wyróżnia się na tle innych ekranizacji doskonałą obsadą i wspaniałym humorem, którym przepełniony jest obraz.
  
  Pan Wołodyjowski / (1969) / Napisy PL
 • 0
3-10-2014, 16:35 Oglądano: 208 Komentarze: 0
Okładka filmu : Pan Wołodyjowski / (1969) / Napisy PL Po śmierci narzeczonej zrozpaczony Michał Wołodyjowski zamyka się w klasztorze. Jednak dzięki kolejnemu fortelowi Onufrego Zagłoby udaje się przyjaciołom Michała nakłonić go do opuszczenia klasztoru i powrotu do służby. W tym też czasie do stolicy przyjeżdża siostra Michała z dwiema pięknymi pannami Krzysią i Basią...
  
  Pan Wołodyjowski / (1969) /
 • 0
10-09-2014, 06:53 Oglądano: 299 Komentarze: 0
Okładka filmu : Pan Wołodyjowski / (1969) / Po śmierci narzeczonej zrozpaczony Michał Wołodyjowski zamyka się w klasztorze. Jednak dzięki kolejnemu fortelowi Onufrego Zagłoby udaje się przyjaciołom Michała nakłonić go do opuszczenia klasztoru i powrotu do służby. W tym też czasie do stolicy przyjeżdża siostra Michała z dwiema pięknymi pannami Krzysią i Basią...
  
  Karol - człowiek, który został papieżem / (2005) / Napisy PL
 • 0
28-08-2014, 11:27 Oglądano: 313 Komentarze: 0
Okładka filmu : Karol - człowiek, który został papieżem / (2005) / Napisy PL Dwuodcinkowy film ukazuje życie Karola Wojtyły od czasów jego młodości do chwili wyboru na papieża. Pierwsza część filmu jest poświęcona dorastaniu Wojtyły i jego przeżyciom z II wojny światowej, druga część opowiada o latach powojennych.
  
  Oto jest głowa zdrajcy / (1966) / Napisy PL
 • 0
24-08-2014, 21:27 Oglądano: 312 Komentarze: 0
Okładka filmu : Oto jest głowa zdrajcy / (1966) / Napisy PL OTO JEST GŁOWA ZDRAJCY to wyróżniona sześcioma Oscarami 1966 - w tym za najlepszy film - opowieść o życiu sir Tomasza Morusa, angielskiego męża stanu, który ośmielił się sprzeciwić małżeństwu króla Henryka VIII z Anną Boleyn, za co zapłacił głową. W roli głównej wystąpił nagrodzony Oscarem Paul Scofield, a partnerują mu znakomici aktorzy: Wendy Hiller ("Morderstwo w Orient-Ekspresie"), Leo McKern ("Omen"), Robert Shaw ("Szczęki"), Orson Welles ("Obywatel Kane"), Susannah York ("Czyż nie dobija się koni?") i Vanessa Redgrave ("Mission: Impossible"). Wspaniałe kreacje aktorskie, rewelacyjna reżyseria dwukrotnego laureata Oscara Freda Zinnemanna i znakomity scenariusz Roberta Bolta sprawiły, że OTO JEST GŁOWA ZDRAJCY uznano za arcydzieło sztuki filmowej.
  
  Karol - człowiek, który został papieżem / (2005) / Lektor
 • 0
23-08-2014, 14:24 Oglądano: 232 Komentarze: 0
Okładka filmu : Karol - człowiek, który został papieżem / (2005) / Lektor Dwuodcinkowy film ukazuje życie Karola Wojtyły od czasów jego młodości do chwili wyboru na papieża. Pierwsza część filmu jest poświęcona dorastaniu Wojtyły i jego przeżyciom z II wojny światowej, druga część opowiada o latach powojennych.
  
  Spartakus / (1960) / Lektor
 • 0
23-08-2014, 14:24 Oglądano: 373 Komentarze: 0
Okładka filmu : Spartakus / (1960) / Lektor Film ten oparty jest na faktach. Opowiada o buncie Rzymskich niewolników, pragnących odzyskać wolność i godność. Na czele buntu staje Spartakus, charyzmatyczny przywódca, który staje się poważnym zagrożeniem dla władzy Rzymu. Jednakże nawet największy bunt nie jest w stanie pokonać silnej i dobrze uzbrojonej armii Rzymian. Spartakus ściąga na siebie jak i swych sojuszników gniew Cezara, a w końcu i śmierć.
  
  Operacja Himmler / (1979) /
 • 0
23-08-2014, 14:16 Oglądano: 243 Komentarze: 0
Okładka filmu : Operacja Himmler / (1979) / Film jest wierną rekonstrukcją wydarzeń, które miały miejsce 31 sierpnia 1939 roku w Gliwicach. Wtedy to miała misjce prowokacja zorganizowana przez SS. miała ona na celu udowodnienie, że to Polacy dążą do wojny.
  
  Trzej muszkieterowie / (1993) / Lektor
 • 0
23-08-2014, 07:56 Oglądano: 254 Komentarze: 0
Okładka filmu : Trzej muszkieterowie / (1993) / Lektor Akcja rozgrywa się we Francji za panowania Ludwika XIII. Młody gaskoński szlachcic dArtagnan dołącza do grupy trzech królewskich muszkieterów: Atosa, Aramisa i Portosa. Wkrótce otrzymuje zadanie przekazania od królowej poufnej wiadomości księciu Buckhingham. Zawzięty wróg monarchini, kardynał Richelieu, będzie ze wszystkich sił próbował mu w tym przeszkodzić. Ale z pomocą przyjdą trzej przyjaciele.
  
  Kundun - życie Dalaj Lamy / (1997) / Lektor
 • 0
23-08-2014, 07:48 Oglądano: 257 Komentarze: 0
Okładka filmu : Kundun - życie Dalaj Lamy / (1997) / Lektor Film psychologiczno-obyczajowy, oparty na faktach. Tybet, rok 1937: mnich buddyjski wędruje po kraju, szuka dziecka, które przeznaczone jest na następcę XIII Dalaj Lamy. Trafia do ubogiej rodziny wiejskiej blisko granicy z Chinami, dwuletni syn zdaje się być właściwym kandydatem. Chłopiec zostaje zabrany do Lhassy, poddany edukacji.
  
facebook