Aby oglądać wszystkie filmy zarejestruj się w naszym portalu seansuj.pl - kliknij tutaj

przewin w prawo
przewin w lewo
»
  Straszny dwór (1936)
 • 0
22-07-2014, 12:38 Oglodano: 23 Komentarze: 0
Okładka filmu : Straszny dwór (1936) Bracia Stefan i Zbigniew wracają z wojny do rodzinnego majątku. Rozstając się z przyjaciółmi przysięgają wytrwać w kawalerskim stanie. W nocy ratują przed wilkami Hannę i Jadwigę; mimo złożonych obietnic decydują się je poślubić.. Sprawnie zrealizowana adaptacja opery. Jej wartość stanowił udział Lucyny Szczepańskiej, którą wówczas nazywano "słowikiem Warszawy", oraz Witolda Contiego - popularnego aktora i śpiewaka.
  
  Synowie wiatru / Hijos del viento (2000) Lektor PL
 • 0
16-07-2014, 10:16 Oglodano: 56 Komentarze: 0
Okładka filmu : Synowie wiatru / Hijos del viento (2000) Lektor PL Historia krwawego podboju Meksyku dokonanego w latach 1519-1521 przez wojska hiszpańskich konkwistadorów Hernana Cortesa stanowi tło dla nieszczęśliwej miłości króla Montezumy do córki jednego z władców miast którymi władał. Tizcuitl, piękna córka króla Nezahualta ma być poślubiona z dowódcą armii Macuilem, który jest kuzynem Montezumy. Dziewczyna nie wdziała narzeczonego, ale słyszała iż jest surowy, gweałyowny i zły. Gdy przybywa na dwór Montezumy, ten sam się w niej zakochuje i aby pozbyć się młodego rywala wysyła go na wojnę. Sprawy się komplikują gdy kraj rujnują Hiszpanie, sprytnie manipulując wodzami, nasyłając jednych na drugich. Film jest ciekawy, daje niezłą lekcję prawdy o "podbojach" i o "odkrywcach" i ich prawdziwych intencjach. Wspaniałe plenery, dopracowana scenografia i kostiumy plus dobra obsada to walory uzupełniające fabułę filmu.
  
  Synowie wiatru / (2000) / Lektor
 • 0
15-07-2014, 20:41 Oglodano: 27 Komentarze: 0
Okładka filmu : Synowie wiatru / (2000) / Lektor Historia krwawego podboju Meksyku dokonanego w latach 1519-1521 przez wojska hiszpańskich konkwistadorów Hernana Cortesa stanowi tło dla nieszczęśliwej miłości króla Montezumy do córki jednego z władców miast którymi władał. Tizcuitl, piękna córka króla Nezahualta ma być poślubiona z dowódcą armii Macuilem, który jest kuzynem Montezumy. Dziewczyna nie wdziała narzeczonego, ale słyszała iż jest surowy, gweałyowny i zły. Gdy przybywa na dwór Montezumy, ten sam się w niej zakochuje i aby pozbyć się młodego rywala wysyła go na wojnę. Sprawy się komplikują gdy kraj rujnują Hiszpanie, sprytnie manipulując wodzami, nasyłając jednych na drugich. Film jest ciekawy, daje niezłą lekcję prawdy o "podbojach" i o "odkrywcach" i ich prawdziwych intencjach. Wspaniałe plenery, dopracowana scenografia i kostiumy plus dobra obsada to walory uzupełniające fabułę filmu.
  
  Brother's War / (2009) / Napisy PL
 • 0
25-06-2014, 20:28 Oglodano: 52 Komentarze: 0
Okładka filmu : Brother's War / (2009) / Napisy PL Akcja filmu rozgrywa się w ostatnich dniach II wojny światowej i jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Brytyjski wysłannik w Armii Czerwonej odkrywa szereg spisków wymierzonych przeciwko polskiemu rządowi na emigracji, w rezultacie czego zostaje uwięziony przez stalinowski kontrwywiad. Niespodziewanie z pomocą przychodzi mu wróg i współwięzień - kapitan Wehrmachtu.
  
  Kanał (1956)
 • 0
24-06-2014, 06:08 Oglodano: 45 Komentarze: 0
Okładka filmu : Kanał (1956) Obraz tragicznego heroizmu i bezprzykładnego cierpienia grupy warszawskich powstańców, którzy po utracie pozycji przedzierają się cuchnącymi kanałami do walczącego jeszcze Śródmieścia. Powstanie Warszawskie. Tragiczne losy żołnierzy oddziału AK, którzy z pozycji na Mokotowie usiłują przedostać się kanałami do walczącego jeszcze Śródmieścia. Wszystkich czeka śmierć. Dowódca "Zadra" wraca do kanału, bo oszukany przez tchórzliwego "Kulę" zostawił za sobą swój oddział. "Mądry" załamuje się, wychodzi przez właz i zostaje roztrzelany przez Niemców. Halinka popełnia samobójstwo, "Smukły" ginie rozbrajając granaty. Ciężko ranny "Korab" i "Stokrotka" docierają resztkami sił do Wisły, ale drogę zagradza im zamykająca kanał żelazna krata.
  
  Michael Collins / (1996) / Lektor
 • 0
23-06-2014, 10:40 Oglodano: 46 Komentarze: 0
Okładka filmu : Michael Collins / (1996) / Lektor Film biograficzny, którego bohaterem jest bojownik o wolność Irlandii. Bierze udział w powstaniu z roku 1916, zostaje uwięziony przez Anglików. Po wyjściu na wolność organizuje oddziały partyzanckie, które dokonują zamachów przeciw brytyjskim okupantom
  
  Aleksander - Bitwa newska 2008
 • 0
20-06-2014, 18:56 Oglodano: 109 Komentarze: 0
Okładka filmu : Aleksander - Bitwa newska 2008 I połowa XIII wieku. Krajem rządzi Książę nowogrodzki Aleksander, który musi zmierzyć się z Wielką Armią Matyja, która zagraża ojczyźnie od południowej granicy. Bojany będący w opozycji do księcia Aleksandra przygotowują plan jego obalenia i poddania miasta Nowogrodu. By tego było mało, najlepszy przyjaciel księcia zapałał miłością do jego narzeczonej i w konsekwencji staje się jego wrogiem.
  
  Hrabina Cosel (1968)
 • 0
19-06-2014, 20:06 Oglodano: 50 Komentarze: 0
Okładka filmu : Hrabina Cosel (1968) Film jest opowieścią o życiu i działalności Hrabiny Cosel, i jej romansie z królem Augustem II Mocnym. W roku 1706 w wyniku porażek króla Augusta II ze szwedzkimi wojskami Karola XII sejm go detronizuje i obiera Stanisława Leszczyńskiego na króla. August w tym czasie przebywa w Dreźnie, bawiąc się i balując. Hrabina wnosi w jego życie nowa energię i wolę działania. próbuje skłonić króla do powrotu na tron - dla dobra kraju. Król okazuje się nie stały w uczuciach i wybiera inną kochankę, Denhoffową. Hrabina traci wpływy, ale nie ustaje w walce - ma bowiem pisemną obietnicę ślubu z królem.
  
  1812. Ulanskaya ballada (2012) Napisy PL
 • 0
19-06-2014, 19:52 Oglodano: 52 Komentarze: 0
Okładka filmu : 1812. Ulanskaya ballada (2012) Napisy PL Rok 1812. W przeddzień decydującej bitwy pod Borodino, tajny agent Napoleona znany jako Kutuzowa,kradnie plany bitwy i ma dostarczyć je do Polski, gdzie Napoleon ma burzliwy romans z hrabiną Walewską...
  
  AO Ostatni Neandertalczyk / Ao, le dernier Néandertal (2010) Napisy PL
 • 0
19-06-2014, 19:50 Oglodano: 65 Komentarze: 0
Okładka filmu : AO Ostatni Neandertalczyk / Ao, le dernier Néandertal (2010) Napisy PL W wyniku plemiennej wojny rodzina Neandertalczyka Ao zostaje zmasakrowana - ginie nawet jego mała córeczka. Ao postanawia opuścić rodzinne ziemie i udać się na południe, do swojego brata. Po drodze spotyka Aki - kobietę z gatunku homo sapiens.
  
  Podzielony kontynent / En Fiende att dö för (2012) Lektor PL
 • 0
19-06-2014, 19:49 Oglodano: 59 Komentarze: 0
Okładka filmu : Podzielony kontynent / En Fiende att dö för (2012) Lektor PL Rok 1939, koniec sierpnia. Niemiecka ekspedycja zmierza na norweski archipelag Svaldbard, by znaleźć dowody na potwierdzenie teorii, że 300 milionów lat temu wszystkie ziemskie tereny były ze sobą połączone. W misji biorą udział: niemiecki geolog - Friedrich (Axel Prahl), jego asystentka - Leni Rohr (Jeanette Hain) oraz trzech innych naukowców z Anglii i ze Szwecji. Statkiem dowodzi norweski kapitan (Sven Nordin), a spora część załogi pochodzi z Rosji. Zaledwie kilka dni po wypłynięciu na lodowate wody, sytuacja w stojącej na skraju wojny Europie robi się coraz bardziej napięta. Wkrótce Niemcy atakują Polskę i rozpoczyna się druga wojna światowa. Członkowie misji czekają na kontakt swoich rządów, ponieważ w obecnej sytuacji są częścią niemieckiej wyprawy w czasie zbrojnego konfliktu i chcieliby kontynuować swoją pracę. Z kolei władze w Berlinie planują wykorzystać statek do zatopienia brytyjskiego okrętu wojennego, który przewozi 1200 żołnierzy.
  
  Podzielony kontynent / (2012) / Lektor
 • 0
19-06-2014, 19:29 Oglodano: 59 Komentarze: 0
Okładka filmu : Podzielony kontynent / (2012) / Lektor Rok 1939, koniec sierpnia. Niemiecka ekspedycja zmierza na norweski archipelag Svaldbard, by znaleźć dowody na potwierdzenie teorii, że 300 milionów lat temu wszystkie ziemskie tereny były ze sobą połączone. W misji biorą udział: niemiecki geolog - Friedrich (Axel Prahl), jego asystentka - Leni Rohr (Jeanette Hain) oraz trzech innych naukowców z Anglii i ze Szwecji. Statkiem dowodzi norweski kapitan (Sven Nordin), a spora część załogi pochodzi z Rosji. Zaledwie kilka dni po wypłynięciu na lodowate wody, sytuacja w stojącej na skraju wojny Europie robi się coraz bardziej napięta. Wkrótce Niemcy atakują Polskę i rozpoczyna się druga wojna światowa. Członkowie misji czekają na kontakt swoich rządów, ponieważ w obecnej sytuacji są częścią niemieckiej wyprawy w czasie zbrojnego konfliktu i chcieliby kontynuować swoją pracę. Z kolei władze w Berlinie planują wykorzystać statek do zatopienia brytyjskiego okrętu wojennego, który przewozi 1200 żołnierzy.
  
  Zemsta Sharpe'a / (1997) / Napisy PL
 • 0
10-06-2014, 12:11 Oglodano: 53 Komentarze: 0
Okładka filmu : Zemsta Sharpe'a / (1997) / Napisy PL 12 część przygód dzielnego wojaka Ryśka Szarpa. Zbliża się najważniejsza bitwa, która może zakończyć wojnę angielsko-francuską. Major Ducos rzuca cień podejrzenia na Richarda Sharpa zarzucając mu kradzież wielkiego skarbu Napoleona. Jednocześnie żona Richarda opuszcza go dla innego mężczyzny wyjeżdżając do Anglii. Richard Sharpe musi uciec ścigającym go władzom, by oczyścić się z zarzutów i odzyskać Jane.
  
  Nieziemska broń dynastii Joseon / (2008) / Lektor
 • 0
8-06-2014, 09:26 Oglodano: 101 Komentarze: 0
Okładka filmu : Nieziemska broń dynastii Joseon / (2008) / Lektor Podczas panowania Króla Sejong, Dynastia Joseon była uosobieniem doskonałego państwa. Jednak dla dążącej do władzy, chińskiej dynastii Ming, stoi ona na drodze do ekspansji terytorialnej. Barbarzyńcy z Północy żądają podporządkowania się i kontroli nad sprawami wewnętrznymi Joseon. Oburzony chińską ingerencją, król Sejong planuje zbudowanie broni strzelającej ognistymi strzałami, która zostałaby użyta do odzyskania ziemi Joseon i władzy. Ale kiedy szpiedzy dowiadują się o planie, chiński cesarz próbuje siłą przerwać postęp pracy nad bronią, tym samym powodując reakcję łańcuchową przemocy.
  
  Attyla / Attila 2001
 • 0
2-06-2014, 21:06 Oglodano: 252 Komentarze: 0
Okładka filmu : Attyla / Attila 2001 Akcja filmu rozpoczyna się w roku 440 ery nowożytnej. Plemię Hunów w czasie polowania wkracza na umowne terytorium innego plemienia. W odwecie, "sąsiedzi" napadają wioskę, palą ją i wycinają wszystkich w pień. Jedynym ocalałym z rzezi jest ośmioletni syn wodza, Attyla, którego wrogi przywódca chce uczynić swoim niewolnikiem. Chłopak mimo młodego wieku, nie daje się złamać. Rani wodza wbijając mu strzałę w nogę i ucieka. Realizują się stare mity wieszczów Hunów, że narodzi się człowiek, który zjednoczy wszystkie, wrogie wobec siebie plemiona i przyczyni się do upadku największego światowego imperium - Cesarstwa Rzymskiego.
  
facebook